Spelschema MLS 2020

MLS spelschema 2020 klart

Major League Soccer i USA snart igång! Säsongen 2020 blir spännande att följa och här nedan har du ett spelschema för MLS ligan under detta året.

Torsdag 18/6 2020

01:00 Montreal Impact – Inter Miami Major
01:00 New York City FC – Atlanta United
01:30 New England Revolution – Seattle Sounders
01:30 Toronto FC – Chicago Fire
02:30 FC Dallas – Columbus Crew
02:30 Sporting Kansas City – LA Galaxy
04:00 Vancouver Whitecaps – New York Red Bulls
04:30 Los Angeles FC – Minnesota United
04:30 Portland Timbers – Colorado Rapids

Lördag 20/6 2020

23:30 Atlanta United – Philadelphia Union

Söndag 21/6 2020

01:00 Montreal Impact – Los Angeles FC
01:30 Columbus Crew – D.C. United
01:30 FC Cincinatti – New York City FC
01:30 New England Revolution – Orlando City
Inter Miami – Chicago Fire
02:30 FC Dallas – Minnesota United
03:00 Colorado Rapids – Toronto FC
03:00 Sporting Kansas City – Vancouver Whitecaps
04:00 Real Salt Lake – Houston Dynamo
04:00 San Jose Earthquakes – Nashville
21:00 LA Galaxy – Seattle Sounders
23:00 New York Red Bulls – Portland Timbers

Lördag 27/6 2020

23:00 Seattle Sounders – New York City FC

Söndag 28/6 2020

00:00 Philadelphia Union – Vancouver Whitecaps
01:30 Columbus Crew – Atlanta United
01:30 FC Cincinatti – FC Dallas Major League Soccer
01:30 New York Red Bulls – Montreal Impact
Chicago Fire – Orlando City
DC United – Minnesota United
Inter Miami – New Eng. Revolution
Toronto FC – Real Salt Lake
02:30 Houston Dynamo – Colorado Rapids
04:00 San Jose Earthquakes – LA Galaxy
05:55 Los Angeles FC – Nashville Major

Måndag 29/6 2020

00:30 Sporting Kansas City – Portland Timbers

Torsdag 2/7 2020

01:00 Atlanta United – Montreal Impact
01:00 New York City FC – Orlando City
01:30 FC Cincinatti – Inter Miami
DC United – FC Dallas
03:00 Minnesota United – Vancouver Whitecaps
04:00 Real Salt Lake – Sporting Kansas City
04:30 LA Galaxy – Nashville
04:30 Portland Timbers – Columbus Crew

Lördag 4/7 2020

02:30 Houston Dynamo – New England Revolution
23:00 Atlanta United – D.C. United

Söndag 5/7 2020

01:00 Montreal Impact – Philadelphia Union
01:30 Orlando City – Toronto FC
FC Dallas – San Jose Earthquakes
04:00 Colorado Rapids – New York Red Bulls
04:00 Vancouver Whitecaps – FC Cincinatti
04:30 LA Galaxy – Real Salt Lake

Måndag 6/7 2020

00:00 Columbus Crew – Inter Miami
00:30 Sporting Kansas City – Los Angeles FC
01:00 Chicago Fire – New York City FC
01:00 Nashville – Portland Timbers
03:00 Seattle Sounders – Minnesota United

Torsdag 9/7 2020

01:30 New England Revolution – Atlanta United M
Chicago Fire – Philadelphia Union
New York Red Bulls – Seattle Sounders
04:30 Los Angeles FC – Colorado Rapids

Lördag 11/7 2020

Orlando City – Inter Miami

Söndag 12/7 2020

00:00 New York Red Bulls – Houston Dynamo
01:00 Montreal Impact – Columbus Crew
01:30 New England Revolution – Nashville
01:30 Philadelphia Union – Toronto FC
Chicago Fire – DC United
02:30 FC Dallas – LA Galaxy
02:30 Sporting Kansas City – FC Cincinatti
03:00 Colorado Rapids – Portland Timbers
04:00 Real Salt Lake – Vancouver Whitecaps
04:00 San Jose Earthquakes – New York City FC
18:30 Atlanta United – Seattle Sounders

Måndag 13/7 2020

00:00 Minnesota United – Los Angeles FC

Torsdag 16/7 2020

01:00 New York City FC – FC Cincinatti

Lördag 18/7 2020

22:00 LA Galaxy – Atlanta United

Söndag 19/7 2020

00:00 Philadelphia Union – New England Revolution
01:00 Toronto FC – Seattle Sounders
DC United – Montreal Impact
Inter Miami – New York City FC
Minnesota United – Sporting Kansas City
Nashville – Real Salt Lake
02:30 FC Dallas – Orlando City
03:00 Colorado Rapids – Chicago Fire
03:00 Houston Dynamo – Vancouver Whitecaps
04:30 Portland Timbers – San Jose Earthquakes

Måndag 20/7 2020

00:00 New York Red Bulls – Los Angeles FC
FC Cincinatti – Columbus Crew

Torsdag 23/7 2020

Nashville – Los Angeles FC
04:30 Seattle Sounders – Houston Dynamo

Fredag 24/7 2020

Inter Miami – Atlanta United

Lördag 25/7 2020

21:00 Seattle Sounders – Los Angeles FC
23:00 New York City FC – Montreal Impact

Söndag 26/7 2020

01:30 Columbus Crew – Colorado Rapids
01:30 FC Cincinatti – Chicago Fire
01:30 New England Revolution – New York Red Bulls
01:30 Orlando City – Philadelphia Union
01:30 Toronto FC – D.C. United
Nashville – San Jose Earthquakes
02:30 Sporting Kansas City – FC Dallas
04:00 Real Salt Lake – Minnesota United
04:00 Vancouver Whitecaps – LA Galaxy
04:30 Portland Timbers – Houston Dynamo

Lördag 1/8 2020

21:00 Atlanta United – New York City FC

Söndag 2/8 2020

00:00 Philadelphia Union – Inter Miami
01:00 Montreal Impact – Sporting Kansas City
01:30 FC Cincinatti – Orlando City
01:30 New York Red Bulls – FC Dallas
Chicago Fire – Toronto FC
DC United – Columbus Crew
Nashville – Minnesota United
02:30 Houston Dynamo – Real Salt Lake
04:00 Colorado Rapids – Vancouver Whitecaps
04:00 San Jose Earthquakes – New England Revolution
21:30 Los Angeles FC – Seattle Sounders

Måndag 3/8 2020

04:00 LA Galaxy – Portland Timbers

Torsdag 6/8

Chicago Fire – San Jose Earthquakes
Nashville – Houston Dynamo

Lördag 8/8 2020

04:30 Los Angeles FC – New England Revolution
21:30 Seattle Sounders – Sporting Kansas City

Söndag 9/8 2020

01:00 Montreal Impact – New York Red Bulls
01:00 New York City FC – Philadelphia Union
01:30 Toronto FC – Columbus Crew
Inter Miami – DC United
02:30 FC Dallas – Real Salt Lake
04:00 Vancouver Whitecaps – Orlando City
04:30 Portland Timbers – FC Cincinatti
21:00 Minnesota United – Atlanta United

Måndag 10/8 2020

00:30 Chicago Fire – LA Galaxy
03:00 Colorado Rapids – Nashville
03:00 San Jose Earthquakes – Houston Dynamo

Torsdag 13/8 2020

01:00 New York City FC – Columbus Crew
01:30 Atlanta United – New England Revolution
01:30 FC Cincinatti – Los Angeles FC

Söndag 16/8 2020

00:00 Toronto FC – Philadelphia Union
01:30 Columbus Crew – New England Revolution
01:30 New York Red Bulls – Chicago Fire
01:30 Orlando City – D.C. United

Nashville – Vancouver Whitecaps FC

02:30 FC Dallas – Colorado Rapids
02:30 Houston Dynamo – New York City FC
02:30 Sporting Kansas City – San Jose Earthquakes
04:00 Real Salt Lake – Montreal Impact
04:30 LA Galaxy – FC Cincinatti
21:00 Atlanta United – Los Angeles FC

Måndag 17/8 2020

01:00 Minnesota United – Seattle Sounders
03:00 Portland Timbers – Inter Miami

Fredag 21/8 2020

01:30 Inter Miami – Orlando City
03:30 Houston Dynamo – FC Dallas

Lördag 22/8 2020

22:00 Seattle Sounders – Portland Timbers

Söndag 23/8 2020

01:30 Columbus Crew – FC Cincinatti
01:30 New England Revolution – Sporting Kansas City
DC United – Philadelphia Union
Minnesota United – Chicago Fire
Montreal Impact – Toronto FC
03:00 Colorado Rapids – Real Salt Lake
04:00 Vancouver Whitecaps – San Jose Earthquakes
20:30 Atlanta United – Orlando City
23:00 LA Galaxy – Los Angeles FC

Måndag 24/8 2020

01:00 New York Red Bulls – New York City FC
02:30 FC Dallas – Nashville

Torsdag 27/8 2020

01:00 Montreal Impact – Atlanta United
04:30 Los Angeles FC – Vancouver Whitecaps
LÖRDAG 29/8
Inter Miami – Seattle Sounders

Söndag 30/8 2020

00:00 Philadelphia Union – Orlando City
01:30 FC Cincinatti – Montreal Impact
DC United – New Eng. Revolution
02:30 Sporting Kansas City – Columbus Crew
03:00 Colorado Rapids – Minnesota United
03:00 Houston Dynamo – Toronto FC
03:30 Real Salt Lake – Nashville M
04:00 San Jose Earthquakes – FC Dallas
04:00 Vancouver Whitecaps – Chicago Fire
22:00 New York City FC – LA Galaxy

Måndag 31/8 2020

00:30 Atlanta United – New York Red Bulls
03:00 Portland Timbers – Los Angeles FC

Lördag 5/9 2020

01:00 Montreal Impact – D.C. United
21:30 Chicago Fire – Sporting Kansas City

Söndag 6/9 2020

02:30 FC Dallas – Portland Timbers

Lördag 12/9 2020

01:00 Montreal Impact – New York City FC
04:30 Los Angeles FC – FC Dallas
21:30 New York Red Bulls – Inter Miami

Söndag 13/9 2020

01:30 Columbus Crew – Houston Dynamo
01:30 New England Revolution – Philadelphia Union
01:30 Orlando City – Nashville
01:30 Toronto FC – Atlanta United
03:00 Colorado Rapids – Sporting Kansas City
03:00 Real Salt Lake – FC Cincinatti
04:00 San Jose Earthquakes – Portland Timbers
19:00 D.C. United – Chicago Fire

Måndag 14/9 2020

00:30 Seattle Sounders – LA Galaxy
03:00 Vancouver Whitecaps – Minnesota United

Torsdag 17/9 2020

01:00 New York City FC – Inter Miami
Nashville – Colorado Rapids
02:30 Houston Dynamo – Los Angeles FC
04:30 Seattle Sounders – San Jose Earthquakes

Lördag 19/9 2020

21:30 Atlanta United – Chicago Fire

Söndag 20/9 2020

01:00 Vancouver Whitecaps – Houston Dynamo
01:30 Columbus Crew – New York Red Bulls
01:30 FC Cincinatti – Philadelphia Union
01:30 Orlando City – New York City FC
Inter Miami – Montreal Impact
Minnesota United – New Eng. Revolution
02:30 Sporting Kansas City – Nashville
03:00 Portland Timbers – Toronto FC
04:00 San Jose Earthquakes – Real Salt Lake
04:30 LA Galaxy – Colorado Rapids
23:00 FC Dallas – Seattle Sounders

Måndag 21/9 2020

01:00 Los Angeles FC – D.C. United

Lördag 26/9 2020

21:30 Los Angeles FC – San Jose Earthquakes

Söndag 27/9 2020

00:00 Atlanta United – Columbus Crew
01:00 New York City FC – D.C. United
01:00 Toronto FC – Orlando City
01:30 FC Cincinatti – Minnesota United
01:30 New England Revolution – Inter Miami
Chicago Fire – Montreal Impact
Nashville – Los Angeles Galaxy
03:00 Colorado Rapids – Seattle Sounders
03:00 FC Dallas – Vancouver Whitecaps
04:30 Portland Timbers – Real Salt Lake

Måndag 28/9 2020

00:00 Philadelphia Union – New York Red Bulls
01:00 Houston Dynamo – Sporting Kansas City

Söndag 4/10 2020

22:30 D.C. United – Atlanta United
22:30 Inter Miami – Columbus Crew
22:30 LA Galaxy – FC Dallas M
22:30 Minnesota United – Houston Dynamo
22:30 Montreal Impact – FC Cincinatti
22:30 New York Red Bulls – Toronto FC
22:30 Orlando City – New England Revolution
22:30 Philadelphia Union – Chicago Fire
22:30 Real Salt Lake – Los Angeles FC
22:30 San Jose Earthquakes – Colorado Rapids
22:30 Seattle Sounders – Nashville
22:30 Sporting Kansas City – New York City FC
22:30 Vancouver Whitecaps – Portland Timbers

Du gillar kanske också...

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *